Adam byl u všeho

Mistrovství České republiky ve veslování se na pořad v letošním roce dostalo až na přelomu září a října. Zatímco šampionát seniorů a žactva za velmi přísných hygienických opatření a počasí „že bys psa nevyhnal“ proběhlo od soboty 26. do svátečního pondělí 28. září v Račicích, nad vrcholným závodem dorostu a juniorů v týdnu následujícím se vznáší velký otazník.

Mladí veslaři VK Ohře Louny na mistrovství splnili očekávání. Nejlepším i nejpilnějším účastníkem byl Adam Perout: do některé z veslařských lodí během prodlouženého, deštivého a chladného víkendu usedl celkem devětkrát. Z toho třikrát na kormidle párové čtyřky. Jeho bilance je úctyhodná, ve všech disciplínách si vyjel malé finále, tedy dvě desáté příčky v ČR a k tomu deváté místo na kormidle s mladšími žákyněmi. Adame, děkujeme.

Mladší žákyně jely ve všech závodech. Zatímco pro oba skify i oba dvojskify vystavily sobotní rozjížďky stopku, párová čtyřka se lepšila od rozjížděk přes semifinále až do finále. Celkově skvělé 9. místo, což je nejlepší výsledek lounských barev.

V mladších žácích se objevil jediný zástupce Michal Fiveber a pro jeho vystoupení platí totéž, co pro malé disciplíny mladších žákyň.

Jedinou zástupkyní z důvodu karantény ve starších žákyních byla Maja Šedivá. Její rozvážné a velmi úsporné tempo nestačilo na víc, než na 6. místo ve Finále C.

Zato starší žáci se bláskli. Adam Perout se ve skifu třináctiletých prodral přes nedělní semifinále do finále B, což se bohužel nezdařilo o rok staršímu Jirkovi Smetanovi. Ten si to pak vynahradil suverénním vítězstvím ve finále C. V nejprestižnějším závodě dvojskifů oba spojili síly a ve finále B doveslovali na výborném 4. místě.

 

Disciplína

Sestava

Pořadí sobota (R)

Pořadí neděle (SF)

Pořadí pondělí (F B,C)

Pořadí celkem

4x+ žkym

Fiveberová M., Wainerová M., Wainerová K., Prusíková K., k. Perout A.

4.

4.

3. (B)

9.

1x žcis 13

Perout Adam

3.

3.

4. (B)

10.

2x žcis

Perout Adam, Smetana Jiří

2.

3.

4. (B)

10.

1x žcis 14

Smetana Jiří

4.

5.

1. (C)

13.

1x žkys 14

Šedivá Maja

4.

6.

6.

18.

2x žkym

Wainerová Kateřina, Wainerová Markéta

6.

18.

2x žkym

Jakšová Sára, Keslová Eliška

4.

22.

1x žkym 12

Prusíková Klára

5.

20.

1x žkym 12

Fiveberová M.

6.

22.

1x žcim 11

Fiveber Michal

5.

16.