Mistrovství ČR dorostu ve veslování 2020

Celkem v šesti disciplínách se představili dorostenci a dorostenky na zřejmě posledních závodech letošní sezóny, a to na Mistrovství České republiky pořádaného ve dnech 2. až 4. října v Račicích. Atmosféra závodu byla velmi poznamenána blížícími se opatřeními v rámci stavu nouze. Závodníci se mohli pohybovat pouze ve vyhrazeném sektoru, do kterého se zase nemohli dostat diváci a rodiče. Přes veškerá omezení závody nakonec proběhly bezproblémově a mistrovské tituly a další medaile mohly být rozděleny.

Žádné z posádek VK Ohře Louny se ani tentokrát nepodařilo postoupit do finále A, i když v sobotních semifinálových jízdách skifu a dvojskifu dorostenek chyběl pověstný vlásek, o čemž svědčí níže uvedené první dvě cílové fotografie (.

Nejkvalitnějším nedělním výsledkem je tak celkové 7. místo Kamily Krpcové na skifu a 9. pořadí Kamily společně s Amálií Bieleckou na dvojskifu. Nejlepším dorostencem byl Filip Pastyřík, který se propracoval z páteční rozjížďky silně obsazeného skifu do sobotního semifinále. Společně se Šimonem Pelcem na dvojce pak v těsném dojezdu finále B dojeli druzí (cílové foto vpravo). Přehled výsledků je v tabulce.

 

Disciplína

Sestava

Pořadí pátek (R)

Pořadí sobota (SF, OJ)

Pořadí neděle (FB)

Pořadí celkem

1x dky

Krpcová Kamila

2.

3.

1.

7.

2x dky

Krpcová Kamila, Bielecká Amálie

1.

3.

3.

9.

4x- dky

Venclová M. Krpcová K., Bielecká A., ve společenství

4.

5.

5.

11.

1x dci

Pastyřík Filip

4.

6.

16.

2- dci

Pelc Šimon, Pastyřík Filip

4.

5.

2.

8.

4- dci

Macháč M., Pelc Š., Nazaruk E., ve společenství

5.

5.

5.

11.