Výsledky lounského mládí na Primátorkách neoslnily

Pouhé dva dny po uspořádání Olympijského běhu v Lounech se členové Veslařského klub Ohře Louny účastnili nejstaršího a nejslavnějšího závodu v Čechách – 107. AXA Primátorek 2020 s pátečním programem Univerzitních osem a párových osem mladšího žactva. Mladí borci v modrobílých dresech VK Ohře byli přihlášeni do šesti posádek v pěti závodech. Čtyři studenti univerzit, kteří se kdysi učili veslovat na Ohři, startovali závodech univerzitních osem. Suma sumárum to byla vůbec nejpočetnější účast louňáků  na Primátorkách.

Situace před samotnými závody se vyvíjela velmi hekticky, sestavování závodních společenství doslova na poslední chvíli, posádky hlavních závodů mužů a žen sestavoval a losoval Mr. Covid. Téměř zázrakem se podařilo to, že kromě starších žáků nám startovaly všichni přihlášení. Negativem však je fakt, že žádné posádce s účastí VK Ohře Louny se nepodařilo postoupit do nedělních finálových bojů. Zde je hodnocení po jednotlivých kategoriích:

V párových osmách žáků a žákyň mladších startovala čistá lounská posádka! Bohužel v neklidné hladině Vltavy mezi mosty chytila několik krabů a potkala se s bójkou, kterou pořadatelé umístili přímo do dráhy naší lodi. Další dvě dívky jsme dodali do posádky pražského Hamru, se kterou dosáhli na nádherné druhé místo.

Starší žákyně startovaly také společně s Hamrem. Výkonnost pražské části posádky nebyla dobrá. Výkon ny postup do finále rozhodně nestačil.

Velké zklamání přinesl VK Hamr starším žákům Jirkovi Smetanovi, Adamu Peroutovi a Petru Volkovi. Po příjezdu na loděnici nám „hamráci“ oznámili, že z důvodu nemoci jednoho člena nemohou v závodě startovat.

Hekticky bylo v posledních dvou dnech sestavováno společenství dorostenek, nakonec jely s Litoměřicemi a Mělníkem. V rozjížďce jely celou dráhu první, ale v závěrečných metrech je předjela posádka složená z brněnských klubů. V opravné jízdě došlo v zatáčce k nešťastnému střetu s lodí Blesku a naše dívky již ztrátu nedohnaly.

Dorostenci, kteří byli doplněni třemi veslaři z Roudnice, neměli v silné konkurenci v rozjížďce šanci. Opravná jízda je nezastihla v nejlepší formě a technická chyba v závěru zapříčinila to, že ztrátu z trati již nemohli smazat.

Potěšili nás akademici. Vítězství Petra Bláhy na posádce ČZUP, premiérová účast žen UJEP korunovaná třetím místem (Bára Jandová, Ivana Kašková a kormidelník Jan Lacina) a stejné pořadí Jana Kučery na lodi ČVUT Praha. Zde je tabulka s výsledky a sestavami:

 

  1. AXA Primátorky a Univerzitní osmy Praha 18. – 20. 9. 2020

 

Kategorie

Pořadí Startující členové VK Ohře

Posádka

8x+ žáci / žákyně mladší mix 2. Keslová E., Jakšová S. VKO Louny + VK Hamr
8x+ žáci / žákyně mladší mix 4. Fiveber M., Nováček M., Bielecki A., Kohout J., Fiveberová M., Wainerová K., Wainerová M., Prusíková K., korm. Perout A. VKO Louny
8+ žákyně starší R: 4., OJ: 4. Venclová Š., Šedivá M. VKO Louny + VK Hamr
8+ dorostenky R: 2. OJ: 5. Karfíková K., Venclová M., Krpcová K., Bielecká A., k. Bláhová V. VKO Louny, KV Mělnických, ČVK Litoměřice
8+ dorostenci R: 4. OJ: 3. Macháč M. Vorel J., Nazaruk E., Pelc Š., Pastyřík F., k. Bláhová V. VKO Louny, VK Roudnice
8+ ženy (univerzitní) 3. Kašková I. Jandová B., k. Lacina J. UJEP Ústí nad Labem
8+ muži (univerzitní) 1. Bláha P. ČZU Praha
8+ muži (univerzitní) 3. Kučera J. ČVUT Praha
8+ ženy MASTERS 3. Novotná (Halásková) M., Zahradníková (Bláhová) P. Kulhánková J. Blesk Praha
8+ muži (hlavní) 4. Bláha P. Bohemians Praha