Kamila Krpcová míří do reprezentace České republiky

Poslední červnový víkend patřil v Račicích opět veslařům. Proběhlo zde Mistrovství České republiky v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. A lounští veslaři byli samozřejmě u toho. Poměrně početná skupina sportovců si musela poradit i s nástrahami počasí.

Po probuzení do pátečního rána s vytrvalým deštěm a otřesnými záběry s následky nočního tornáda na Moravě absolvovali jízdu na čas dorostenci na skifu. Jirkovi Smetanovi se podařilo dostat se do sobotního semifinále jako 14. nejlepší v jízdě na čas. Bylo to z důvodu vysokého počtu přihlášených. Totéž absolvoval na dvojskifu společně s Filipem Pastyříkem, opět s postupem mezi 18 nejlepších, což je nutno hodnotit jako velký úspěch.

Další jízdy ostatních posádek v pátečních rozjížďkách i v sobotních semifinálových jízdách pak proběhly podle očekávání.

Nejlepších výsledků v nedělním finále dosáhly dorostenky. Výkon Kamily Krpcové na skifu sice nestačil na medailová umístění, přesto její 4. místo je rozhodně velkým úspěchem. Na základě tohoto výsledku se dostala do reprezentace České republiky na regatu zemí CEFTA, která se pojede v srpnu v Třeboni. Na stejném místě v šestičlenném závodním poli skončila i osma, na které seděla ještě Amálie Bielecká, Maja Šedivá, Šárka Venclová a dalších čtyři děčínské veslařky s kormidelnicí. Velkou bojovnost prokázaly Kamila s Amálkou i na dvojskifu, když mohutným finišem zvítězily ve finále B.

Obdobně jako dvojskif dorostenek dojela i párová čtyřka dorostenců. V této tradičně velmi nabité disciplíně se rozhodně neztratili Jirka a Filipem společně s kolegy ze Štětí a v závěru ustáli nápor všech soupeřů z malého finále a vybojovali si celkové 7. místo.

Nepárové disciplíny dorostenců i dorostenek měly menší počet startujících. V malých finále dvojek a čtyřky lounské posádky dojely v poli.

K celkové bilanci musíme připočíst i výsledky dospělých. Barbora Jandová jela ve společenství na čtyřce bez i na osmě. Markéta Loulová kormidlovala neolympijské disciplíny mužů, a to dvojku a čtyřku. Na obou lodích, které dojely na medailových postech, vesloval lounský odchovanec Vítězslav Huja. Stříbrnou medaili na dvojce bez lehkých vah v dresu pražských Bohemians získal i Petr Bláha.

Kompletní statistiku přináší tradiční tabulka.

Pořadí

Kategorie

25 – 27. 6. 2021 Mistrovství České republiky dorostu, juniorů a dospělých, Račice