Antonín Bielecki stříbrný na Mistrovství ČR

Sedm mladých veslařů z Loun se o víkendu 18. až 20. června zúčastnilo Mistrovství České republiky v kategoriích žactva.

Z pátečních rozjížděk se do „velkého“ finále A probojoval na pětisetmetrové trati nejmladší člen výpravy Antonín Bielecki a mohl v sobotu odpočívat. Tři další skifaři se kvalifikovali do sobotních semifinálových jízd. Dvojskif starších žákyň nedosáhl na postupové místo, ale dostal šanci ukázat své schopnosti v sobotním finále C. Z páteční rozjížďky bohužel nepostoupila starší žákyně Eliška Keslovou, která tak obsadila celkové 24. místo.

Adam Perout v sobotu na skifu starších žáků dovesloval jen půl vteřiny za čtvrtým místem, které by znamenalo postup místem do finále B. Ještě menší odstup od postupu do finále A měla Markéta Wainerová, konkrétně šest tisícin (!) vteřiny. Také Michal Fiveber podal slušný výkon, který však na postup do finále B nestačil. Katka a Markéta na dvojskifu ve finále C zazářily a s velkým přehledem tuto jízdu vyhrály. Celkově tak obsadily 13. místo.

Nedělní finálové jízdy opět zahájil Adam. A rovněž on vyhrál svou jízdu s velkým náskokem. 13. místo v republice. I mladší ze sester Wainerových, Markéta, prokázala obrovskou bojovnost a vyhrála finále B. A pak přišlo Tondovo velké finále. Nechal za sebou čtyři jedenáctileté soupeře a nestačil pouze na vítězného brandýského skifaře. Jako poslední nastoupil ke své jízdě dvanáctiletých Michal, který obsadil třetí místo ve finále C.

Celému programu přihlíželi rodiče, prarodiče i starší veslaři, které čeká příští týden mistrovský závod v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých.