Adventní testování mladých (nejen) veslařů v Lounech Česko vesluje na Výstavišti

Velmi netradiční veslařská sezóna 2020 se chýlí ke konci. Přes řadu omezení způsobených opatřením proti pandemii COVID se většina důležitých závodů na vodě mohla uskutečnit. Bohužel podzimní izolace (což je český překlad anglického výrazu lockdown) vedla ke zrušení Veřejného halového triatlonu, stejně tak jako všech dalších sportovních akcí amatérů v tělocvičnách a halách.
Současná situace ale již alespoň umožňuje sportování ve větších skupinách venku za určitých omezení. Výbor veslařského klubu Ohře Louny se proto rozhodl uspořádat v prostorách Výstaviště (před Pavilonem A, na asfaltovém okruhu) uspořádat pro mladé veslaře i ostatní sportovce od 6 do 16 let ve středu 16. prosince 2020 od 15:00 hodin akci s názvem Adventní testování mladých sportovců. Půjde o test fyzické zdatnosti v rámci programu Českého veslařského svazu „Přijď veslovat“ po dohledem ústředního trenéra mládeže v těchto disciplínách:

Běh na 60 metrů
Délka pětiskoku z místa
Hloubka předklonu v centimetrech
Hod medicinbalem
Počet skoků přes švihadlo za 2 minuty
Běh na 1000 metrů

Test je povinný pro registrované členy VK Ohře, kteří se z různých důvodů nemohli v roce 2020 zúčastnit žádného mistrovského závodu na vodě. Může se ho ale zúčastnit každý mladý sportovec nebo zájemce o členství ve sportovních spolcích.

Není potřeba se dopředu hlásit, otestován bude každý zájemce.
Doprovodnou akcí testů bude veslování na trenažérech v rámci programu „Česko vesluje“.