Úspěšná tečka za trenažérovou sezonou

Ještě v pátek večer (28.2.2020) jsme na valné hromadě klubu bilancovali činnost klubu za rok 2019 a o pár hodin později ( v sobotu ) již naši vysokoškoláci Bára Jandová , Honza Kučera a odchovanec klubu Petr Bláha startovali na Akademickém mistrovství ČR v jízdě na trenažeru. Tohoto mistrovství se zúčastnilo bezmála 200 sportovců z 11 vysokých škol ,včetně veslařů a veslařek zařazených do reprezentace.

Z tohoto mistrovství si tato minivýprava odvezla dvě medaile a další velmi pěkné umístění a výkony. Honza Kučera (startující za ČVUT Praha) skončil ve svém osobním rekordu na 11. místě ,které získal po velmi pěkném závěru ve kterém porazil tři závodníky , kteří byli na začátku závodu před ním.

Bára Jandová (startují za UJEP Ústí nad Labem) startovala ve dvou disciplínách ,v jednotlivkyních a ve čtyřce . V jednotlivkyních závodila se zdatnými soupeřkami, zařazenými do širší reprezentace ČR . Ve svém závodě si zajela nejlepší výkon sezony a obsadila 4 . místo za již zmíněnými reprezentantkami. Na čtyřce , která se jede na čtyřminutový úsek nastoupila se studijními kolegyněmi ve stejné sestavě, jako na předešlých kolech univerzitního poháru , které vždy vyhrály.

Tato situace se ovšem nelíbila závodnicím z Univerzity Karlovy ( celkový vítěz univerzitního poháru ) a proti děvčatům postavily posádku ,posílenou o již zmíněné reprezentantky . Celý závod byl velmi vyrovnaný a o prvenství se posádky přetahovali metr po metru . V závěru závodu posádka UJEP neudržela vedení o pouhé dva metry a dojela si pro stříbrné medaile a titul vicemistryň republiky .

Zlatou medaili přivezl do Loun Petr Bláha (Zemědělská univerzita Praha). Petr startoval v kategorii lehkých vah (do 75 kg) a od začátku závodu nebylo pochyb , že si jede pro zlatou medaili. Celá tato skupina ,pokud to bylo možné , trénovala na trenažerech ve volných chvílích společně a výsledky se dostavily . Závody to byly zdařilé a udělaly za trenažérovou sezonou zlato stříbrnou tečku.