Tři zlaté z MČR ve veslování putují do Loun

Letošního mistovství ve veslování v Račicích se zúčastnilo pět členů VKO Louny a startovalo napříč kategoriemi dorostenců, juniorek, žen a mužů. Postupové rozjížďky začaly již v pátek 24.6.2022 . V neděli 26.6. , kdy se jela pouze finále A a B . O celkové umístění 1- 12 místo, se probojovaly všechny naše posádky.

V kategoriích skifu dorostenců vylepšil svoje umístění Jiří Smetana a proti kontrolním závodům si polepšil o tři místa . Vybojoval 4. místo v B finále a skončil celkově na 10. místě.

Spolu se svým parťákem Adamem Peroutem na dvojskifu si ještě proti skifu o dvě místa polepšili a ve finále B skončili na 2. místě. Celkově byli dorostenci na 8. místě. Ostatní starty lounských veslařek se týkaly již pouze finále A.

V mužské kategorii dvojka s kormidelníkem (kormidelnicí) ve společenství ČVK Praha a VKO Louny získala zlatou medaili kormidelnice Markéta Loulová .

V kategorii juniorek bylo očekávání největší a čekalo se na nějakou tu medaili. Velmi blízko k ní měla Amálka Bielecká ,kdy na osmiveslici byla ve společenství čtvrtá a na párové čtyřce, také ve společenství ,ve velmi pěkném a bojovném závodě ,skončila na pátém místě.

Dva mistrovské tituly přivezla do Loun Kamila Krpcová. Tato naše juniorka je zařazena do juniorské reprezentace a v současnosti se připravuje spolu se svým trenérem Pavlem Bláhou na Mistrovství světa juniorů a juniorek , které se pojede v závěru července v Itálii na jezeře Varese .

Byla nominovaná do posádky 8+ . Spolu s dalšími členkami posádky závodily proti elitě českého, ženského, nepárového veslování , tedy minimálně s o tři a více let staršími veslařkami. Od prvních metrů bylo patrné , že juniorky s Kamilou budou bojovat o medaile . V závěru již bylo jasné , že si jedou pro titul a v cíli byla děvčata o 5 sekund rychlejší, než obměněná posádka vítězek letošních Primátorek.

Členky této posádky mohly startovat ještě v jedné disciplíně a trenéři Bláha a Vabroušek z Loko. Beroun měly šťastnou ruku, když si vybrali disciplínu dvojskif. Od prvních metrů bylo jasné, že si tato posádka (společenství VKO Louny a Loko. Beroun) jede pro titul.

Celkem tři zlaté medaile jsou historicky jedním z nejlepším klubovým výsledkem v počtu medailí z MČR.

Tyto výsledky jsou příslibem pro zbytek letošní , ale i pro sezony příští.