Soustředění na Vajgaru a sprinty v Roudnici

Od neděle 9. srpna až do soboty 14. srpna proběhlo u rybníka Vajgar v Jindřichově Hradci a v Roudnici nad Labem soustředění lounských veslařů. Ranní a večerní tréninky na vodě doplněné odpoledními  cyklovýlety, koupáním, úzkokolejkou, rozhlednami, atd. bezprostředně navazovaly na tradiční Chalupa Cup na Vajgaru, jehož výsledky jsme již přinesli minulý týden. Páteční kombinovaný přesun auty a vlakem zpět na sever proběhl bez větších komplikací, a tak jsme mohli v sobotu změřit síly s labskými kamarády z Roudnice, Brandýsa, Děčína a Boletic.

Přinášíme krátké zhodnocení soustředění po jednotlivých kategoriích: Pro mladší žactvo (dívky i chlapce) to byl vůbec první tréninkový pobyt ne větší vodní ploše. Díky péči manželů Fiveberových se získali řadu zkušeností a zážitků. Výsledky na závodech dávají velké šance do budoucna. Chce to jen vydržet!

Starší žáci a žákyně bohužel nemohli trénovat na párové čtyřce, přesto roudnický výsledky dvojskifu kluků i čtyřek kluků i holek ve společenství jsou velmi nadějné. Dorostenci zaznamenali výkonnostní posun oproti jaru. Velké překvapení v Roudnici na skifu, kvalitní výkony dvojskifů i párovky. Dorostenky opanovaly závodní pole ve všech disciplínách, vítězství skifu, dvojskifu i párovky, stejně jako v Jindřichově Hradci.  Výkon všech maminek v kategorii moučníků byl opět excelentní, výsledky jsme ale nevyhlašovali.

Díky.

Velice se těšíme na další závody v podzimní části sezóny, kde by měli startovat i da: Litoměřice 30.- 31.8., Mělník 5.9., Brandýs 12.–13.9., Primátorky Praha 18.–20.9., Mistrovství ČR žactva Račice 26.–28.9., a dorostu 2.–4.10. Ještě tradiční tabulka s výsledky Roudnických sprintů:

 

Pořadí Kategorie Sobota 15.8.2020
1x 2x 4x+/ 4x-
1. dorostenky Krpcová K. Krpcová K., Bielecká A. Venclová M., Krpcová K., Bielecká A.
2. žáci mladší Bielecki A. Fiveber M., Bielecki A.
2. žákyně starší Šedivá M., Venclová Š., Bláhová V. ve společenství
2. žáci starší Perout A. Smetana J. Perout A. Volek P., Smetana J., k. Macháč M. ve společenství
2. juniorky Bláhová V. ve společenství
3. žákyně mladší Prusíková K., Fiveberová M.
3. žáci mladší Fiveber M.
3. dorostenky Bielecká A.
3. dorostenci Pastyřík F.
3. muži SEN Kučera J. Kučera J., Huja V.
3. Muži MASTERS Vorel M.
4. žákyně mladší Prusíková K.
4. žákyně mladší Fiveberová M.
4. dorostenci Vorel J., Pastyřík F.
5. žákyně starší Šedivá M., Venclová Š.
5. žáci starší Smetana J. Volek P. ve společenství
5. dorostenky Venclová M.
6. dorostenci Macháč M., Pelc Š.
Skončili v rozjížďkách Šedivá M., Venclová Š. Perout A., Nazaruk E., Vorel J., Pelc Š.