Skifařka Krpcová šestá na Mistrovství ČR

Lounští veslaři zaznamenali na červnovém Mistrovství ČR žactva několik velice zajímavých výsledků. Největším úspěchem byl postup z páteční rozjížďky a sobotního semifinále do finále A ve skifu žákyň starších, ročník 2005. Kamila Krpcová se v závodě rozhodně neztratila, na lepší než 6. místo však ve finiši nedosáhla.

Kamila zasedla společně se Šárkou Venclovou i do dvojskifu. Ve finále B děvčata dojela na pátém místě, což znamená 11. místo v ČR.

Další finále B jely žákyně starší na nepárové čtyřce s kormidelníkem (Natálie Hušková, Amálie Bielecká, Maja Šedivá, Šárka Venclová s Filipem Pastyříkem na kormidle. Tuto disciplínu netrénovaly, což se projevilo v nedělním větrném finále dvěma „humry“ v průběhu závodu. Dvanácté místo v České republice však nelze považovat za neúspěch.

Adam Perout na skifu žáků mladších, rok narození 2007, se dvoudenním sítem kvalifikačních jízd dostal do finále C, kde za sebou nechal dva soupeře. Obsadil tak 16. příčku v ČR.

Adam s Odrou Šilhanem na dvojskifu v páteční rozjížďce jízdě bojovali o postup do semifinále na časový odstup od posledního postupujícího, což se bohužel nepodařilo.

V obrovské konkurenci starších žáků byl již jen samotný postup tří lounských skifařů (Filip Pastyřík, Šimon Pelc, Jan Vorel) z mistrovství oblasti na republiku mezi 24 nejlepších úspěchem. Postup mezi osmnáctku semifinalistů byl však nad jejich síly. Totéž platilo i pro Filipa s Honzou na dvojskifu.

Čtyřka ve složení Eda Nazaruk, Jiří Smetana, Petr Volek a Tadeáš Soukup s kormidelníkem Matějem Machačem se z páteční rozjížďky probojovala do víkendového programu. Matějovi však zdravotní
potíže neumožnily účast sobotu a v neděli. Nahradil ho tak Honza Vorel. Trenéři tak museli zaimprovizovat v sestavě párové čtyřky, kde po páteční ne příliš vydařené jízdě na čas měly v sobotním finále G proti sobě nastoupit hned dvě lounské posádky. Sestava E. Nazaruk, Š. Pelc, F. Pastyřík, J. Vorel s A. Peroutem na kormidle tuto jízdu o 37. až 42. místo v republice suverénně ovládla ve velmi slušném čase, který byl lepší než u pěti posádek z finále F a E.

Co do počtu posádek i výsledků se jednalo o nejzdařilejší Mistrovství ČR za posledních pět let. Byly zde však i některé negativní dojmy: závěr čtvrtečního tréninku, kdy se z břehu k platu rozjela nezabržděná dodávka proti vysedající posádce dvojskifu, diskvalifikace párové čtyřky žákyň za zaviněnou srážku a zejména nepochopitelné jednání vandalů, kteří v horečce sobotní noci považovali za skvělý nápad odstrkání našeho vleku o několik set metrů a zahození nových vesel na břeh vratného kanálu.