Rušný červen veslařů

Velice napilno měli v uplynulých dnech lounští veslaři. V pátek 8. června startovala pětice mladších žáků a žákyň – Petr Volek, Jiří Smetana, Natálka Hušková, Šárka Venclová a Jana Sadílková s kormidelníkem Petrem Bláhou – ve společenství s Roudnicí na tradičních Primátorkách v závodě párových osem. V silně obsazené a nejrychlejší jízdě dne si posádka dojela pro 4. místo. Na skifech v sobotních a nedělních jízdách startovali Petr Bláha, který neprošel sítem opravných jízd, a Bára Jandová, která obsadila pěkné třetí místo ve finále B.

Následující víkend se v Račicích konalo mistrovství oblasti Labe. Ve velice silné konkurenci se lounští veslaři rozhodně neztratili. Dva tituly mistryně oblasti získala juniorka Bára Jandová na čtyřce bez korm. a osmě, druhé místo přidala na párové čtyřce. Dvojskif lehké váhy mužů ovládli Jan Lacina a Petr Bláha, další cenná umístění ve finále přidali ještě na skifech, párové čtyřce a na osmě. Zajímavostí je, že v posledních dvou disciplínách startovali společně otec se synem – Pavel a Petr Bláhovi. Čtvrtým lounským mužem byl Jan Kučera.

Cenná finálová umístění od 4. do 6. místa v oblasti s postupem na Mistrovství ČR získali veslaři kategorie žactva. Mladší žákyně J.Sadílková, Š.Venclová a N.Hušková jely velké finále skifů, společně s M.Šedivou se jim obdobně vedlo i na dvojskifech. Mladší žáci si rovněž vedli zdatně. J.Smetana společně s P. Volkem si vyjeli finálovou účast na dvojskifu, prvně jmenovaný a A.Perout ne skifech. Ve starších žácích a žákyních se již tolik nedařilo, finále si vybojoval F.Pastyřík na skifu. Čtyřka s kormidelníkem J.Vorel, Š.Pelc, T.Soukup a E.Nazaruk s kormidelníkem M.Machačem pak jela přímé finále ne čtvrtém místě. Za branami finále skončily posádky starších žákyň K.Krpcová a M.Venclová a žáků M.Pospíšil a O.Jankovský.

Na Mistrovství České republiky žactva v račicích se početné družstvo připravovalo na krátkém soustředění v Račicích a v Roudnici. A tato taktika se vyplatila. Rozmarům počasí a tréninkovému manku navzdor si cenný bronz vybojoval dvojskif mladších žákyň Jana Sadílková a Maja Šedivá (na snímku). Další cenná umístění ve finále A získaly N. Hušková a Š. Venclová na skifech a všechny společně s kormidelníkem Machačem na párové čtyřce. A.Perout si dojel pro celkové 10. místo a J.Smetana pro 6. místo ve finále C na skifu i na dvojskifu společně s P.Volkem.

V prvním prázdninovém víkendu proběhne opět v Račicích Mistovství ČR dorostu, juniorů a dospělých za účasti tří lounských závodníků B. Jandové, J. Laciny a P. Bláhy. Přejeme jim mnoho úspěchů!

https://vko1883.rajce.idnes.cz/MCR_2018/