Roudnické návraty

Seriál regat v sezóně 2019 zakončili veslaři z VK Ohře Louny netradičně v Roudnici nad Labem. Oproti předchozím ročníkům byly letošní Roudnické sprinty – Memoriál Františka Vrby zařazeny až na druhou říjnovou sobotu. Počasí však bylo ideální, a tak si početná lounská výprava závodění opravdu užila. Kromě tradičních účastníků kategorie žactva a dorostu došlo v Roudnici i na závodní návraty veslařů z kategorií Masters a seniorů.

Nejlepším výsledkem dne bylo první místo Kamily Krpcové na skifu. Velké naděje byly vkládány i do dvojskifu, ve kterém Kamila startovala společně s Amálií Bieleckou. Po srážce s lodí Mělníka však ve finále dojely na posledním 6. místě. Jaroslav Janda s Martinem Vorlem poprvé zasedli společně do dvojskifu v roce 1974. Po neuvěřitelných pětačtyřiceti letech dojeli v Roudnici v kategorii Masters G (60-64 let) na 2. místě za favority Ertelem a Černákem z Ostravy, resp. Brna. Společně všichni zasedli i do párové čtyřky. Bára Jandová a Markéta Loulová jely ve stejné disciplíně v závodě žen. Protože jejich posádka byla přihlášena jako jediná, startovaly společně s kategorií Masters a dojely na slušném třetím místě. Finále dvojskifů mužů měl hned dvojí lounské obsazení – Jan Leško a Petr Bláha (t.č. v dresu pražských Bohemians) a Jan Kučera společně s Janem Lacinou. Finálovou účast si Honza Kučera vybojoval i v hlavním závodě skifů, který byl zároveň Memoriálem Fr. Vrby.