PF 2024

Právě dnes je to přesně 140 let od založení našeho klubu. Ve středu 26. prosince 1883 byl v restauraci U Drtinů na místě dnešního divadla založen Veslařsko – bruslařský klub Ohře. Mezi zakladateli klubu byla řada významných osobností kulturního, společenského i politického života tehdejšího města v čele všestranným sportovcem Františkem Sedlmayerem.

Na hrob Františka Sedlmayera dnes členové klubu položili květiny a tím symbolicky završili letošní výročí Veslařského klubu Ohře Louny. Během celého roku jsme si 140 let VKO připomněli na závodech dračích lodí i halovém triatlonu. Tedy na akcích, které lounští veslaři pravidelně pořádají.

Oslavy 140 let klubu vrcholily na podzim, celý říjen byla ve foyer Vrchlického divadla k vidění výstava z historie VKO a v sobotu 14. října se na Ohři uskutečnily závody párových čtyřek a večer proběhl v divadle galavečer lounských veslařů.

Veslařsko – bruslařský klub se v prvopočátku omezil jen na pořádání výletů a vodních radovánek a v zimě na bruslení. Až později začala i sportovní historie klubu. U příležitosti klubového jubilea byl vydán také almanach, který si můžete prolistovat na https://1url.cz/@vko2023