Mistrovský víkend v Račicích

V pátek 26.9 probíhalo v Račicích Mistrovství republiky ve sprintech. Lounským veslařům se dařilo navázat na předešlé úspěchy. Martin Lacina dovesloval na skifu na druhém místě, dvojka bez kormidelníka Bláha,Leško na třetím místě. Třetí místo obsadila čtyřka dorostenců, kde již jmenované dorostence doplnil David Neumann. Dorostenky Kašková, Trávníčková na čtyřce vyveslovaly společně s děvčaty z Třeboně druhé místo. Na dvojce vybojovaly naše holky třetí místo. Do finálových jízd se ještě probojovali na skifech mezi muži Honza Kučera  a Sabina Jánská mezi dorostenkami. V celkovém hodnocení Mistrovství republiky ve sprintu máme  sedm finálových startů z toho pět medailových úspěchů. Je to tedy jeden z nelepších výsledků VKO na sprintech.

Víkend 27.9-28.9 bylo v račicích Mistrovství republiky družstev. Největšího úspěchu dosáhly starší žákyně, které obsadily v celkovém celoročním hodnocení mistrovských soutěží třetí místo. Velká gratulace patří tedy Báře Jandové, Haně Lavičkové, Petře Pospíšilové, Míše Komůrkové a trenérce Markétě Loulové.