ČTYŘI VÍTĚZSTVÍ NA ÚSTECKÉ ZATÁČCE

Zima, déšť, vítr a vlny. K tomu ještě ne úplně dobrá orientace na široké vodní ploše a dvě technické závady na veslech. Tak se dá stručně charakterizovat letošní ročník veslařské regaty v Ústí nad Labem. Co je ale hlavní, lounští veslaři přes zde získali čtyři vítězství. Nejlepší starší žákyně Kamila Krpcová se podílela dokonce na třech z nich, a to na skifu, dvojskifu v sobotu s Majou Šedivou a v neděli s Amálkou Bieleckou. Čtvrtou medaili pak přidal Adam Perout na dvojskifu mladších žáků ve společenství s Boleticemi. Adam měl také smůlu v nedělním větrném závodě skifů: lopatka jeho pravého vesla při dojezdu do cíle připomínala spíš plácačku na mouchy než sportovní náčiní. Přesto závod dokončil a ve finiši bojoval o lepší umístění. Pouchu vesla měly v sobotním závodě dvojskifů také N. Hušková s A. Bieleckou. Utržený věneček na vesle pro ně znamenal konec závodu.

Starší žáci bojovali ve velmi silné konkurenci (zejména veslařů z Brandýsa, Litoměřic, Děčína a pražského Blesku) na skifech, dvojskifech a čtyřkách. Na vítězství sice nedosáhli, ale výkonnostní pokrok i sveslovanost posádek jsou oproti loňsku opravdu znát.

Další zajímavostí ústeckého závodu byl start posádky Masters na čtyřce bez kormidelníka. Jedná se o veterány s průměrným věkem posádky 58 let.