27. CHALUPA CUP

Nedlouho poté, co na Ohře dozněly bubny dračích lodí, vypravila se dvacítka mladých veslařů na letní soustředění u Vajgaru v Jindřichově Hradci. Počasí přálo, a tak se všem podařilo odveslovat desítky kilometrů na vzácně klidné a rovné hladině rybníka. Kromě toho se uskutečnily i tři odpolední cyklovýlety, při nichž letos nedošlo k žádné technické či zdravotní komplikaci:

Úterý: JH – Červený Hrádek, Kardašova Řečice – JH. Za povšimnutí stojí hlavně odpočinek u zámku Zlatovlásky a občerstvovací zastávka v pizzerii v K. Řečici. Hostinský na takový nápor cyklistů nebyl zvyklý, a proto si náš „cykloarzenál“ na verandě podniku vyfotografoval. Vypili jsme mu údajně měsíční příděl kofoly…

Středa: JH – Stráž nad Nežárkou – JH. Snažili jsme se dodržovat vyznačené cyklotrasy, ale někde se podobaly spíš trasám Cross Country. Defektům jsme se vyhnuli a občerstvili se nedaleko zámku, kde žila slavná pěvkyně Emma Destinová.

Čtvrtek: kombinovaný výlet, úzkokolejkou JHMD do Albeře a odtud přes ZOO v Horné pěně zpět do JH. Nejkratší z cyklovýletů, a to hlavně vlivem zběsilé a rychlé jízdy vedoucího pelotonu. Velkou část jsme tak za ním museli absolvovat po hlavní silnici.

V pátek se nad Vajgarem střídal déšť se sluncem, a proto jsme zvolili odpolední trénink na vodě.

V sobotu proběhl tradiční Chalupa Cup, ve kterém se naše posádky v silné konkurenci ukázaly ve velmi slušném světle. Dvě vítězství na skifech Kamily Krpcové a Adama Perouta, řada stříbrných i bronzových medailí. Pro Matěje Kesla a Matyáše Floriana to byly vůbec první veslařské závody. Jarda Ploc provedl gymnastický výkon – po zvrhnutí krátce po startu znovu do skifu nasedl a závod dokončil. Přehled výsledků je v tabulce:

 

Pořadí Kategorie Disciplína
1x 2x 4x+
1. žáci mladší Perout A.
1. žákyně starší Krpcová K. Venclová Š, 
2. žáci mladší Perout A. (společenství)
2. žákyně starší Šedivá M./Venlová Š. Krpcová K./Bielecká A. Hušková N., Bielecká A. Šedivá M., Venclová Š. k. Bláhová V.
2. žáci starší Vorel J., Smetana J. Vorel J./Pastyřík F.
3. žáci starší Smetana J./Volek P.
4. žáci starší Pastyřík F., Pelc Š. Macháč M./Nazaruk E. Macháč M., Pelc Š. Volek P. Nazaruk E., k. Bláhová V.
3. žáci starší  Soukup T.
4. žáci starší Nazaruk E.
4. dorostenci Ploc J. (viz text) Ploc J. (společenství)
4. dorostenky Venclová M. Venclová M. (společenství)
5. žáci starší Florián M./Kesl M.
5. žákyně starší Hušková N.
Přípravka Florián M., Kesl M.